Засідання районного методичного об’єднання вчителів українознавства

3 бер. 2015
19 лютого 2015 року на базі Брусницького ЗНЗ І-ІІІ ст.відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів українознавства з теми Обряди, звичаї, традиції як невід’ємна складова духовної культури українців. Вивчення циклу зимово-весняної обрядовості га уроках українознавства та в позакласній роботі».

19  лютого 2015 року на базі  Брусницького ЗНЗ І-ІІІ ст. відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів українознавства на тему : «Обряди, звичаї, традиції як невід’ємна складова духовної культури українців. Вивчення циклу зимово-весняної обрядовості га уроках українознавства та в позакласній роботі». Директор навчального закладу Гуля О.К. повідомила присутнім про історію навчального закладу, досягнення педагогічного колективу та учнів.

З доповіддю по темі засідання та про підсумки роботи за І семестр 2014/2015 н.р. , участь школярів у ІІ-ІІІ етапах Міжнародного конкурсу з українознавства, краєзнавчому форумі «Моя Батьківщина – Україна», реалізацію вимог навчальної програми з українознавства, проблеми та шляхи їх вирішення  виступили методист райметодкабінету Олексюк Г.М. , голова РМО вчителів українознавства Паліс С.О. Педагогам району рекомендовано  провести уроки пам’яті Героїв Небесної Сотні, книжкові виставки, виставки декоративно-прикладного мистецтва,  зустрічі з митцями  народної вишивки у рамках проведення дитячої мистецької акції «Над світом українським вишиванка цвіте», забезпечити участь школярів у Всеукраїнських конкурсах з українознавства «Патріот» і «Соняшник». Вчителі обговорили освітні проекти «Концепцію розвитку освіти України на період 2015-2025 років» і «Концепцію національно-патріотичного виховання».

Українським та місцевим традиціям і обрядам  зимового циклу був  присвячений відкритий урок українознавства у 6 класі з теми «Календарно-обрядове коло українців як святотворення. Ставлення українців до своїх свят»», який провела  вчитель українознавства Калинчук О.М. Під час уроку учні розповідали про особливості відзначення зимових свят  у рідному селі, частували традиційними стравами,  виконували колядки та щедрівки. Передали естафету обрядодійств від зимового  до весняного циклу  молодшим школярам – учням  4-го класу, які під керівництвом вчителя початкових класів Хомік М.М. показали виховний захід  на тему: «Зустрічаємо весну. Масляна», співами і танцями закликали весну, запросили присутніх  скуштувати смачних млинців.

До новоствореного  шкільного музею І.В.Миколайчука  учителів українознавства запросила разом із вихованцями учитель історії Брусницького ЗНЗ І-ІІІ ст. Кміть О.М., розповіли про життя та творчу діяльність видатного митця, актора та сценариста.