"Дмитро Михайлович Гнатюк. Крила його голосу дала Буковина"

10 квіт. 2015
У Мамаївському ЗНЗ І-ІІІ ст. №2 відбулася педагогічна практика для слухачів курсів вчителів українознавства при ІППОЧО

Педагогічна практика слухачів проходила на базі Мамаївського ЗНЗ І-ІІІ ст.№2 Кіцманського району, у якому зараз проходять урочистості,  присвячені  90-річчю з Дня народження  Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка, академіка, митця великої душі Д.М. Гнатюка. Учителі  побували у музеї Творчого вчителя, в якому  зібрані матеріали про колишніх учителів школи –  Завадюк А.З. та  Кобилянського О.М. Екскурсію проводила вчитель початкових класів, завідувач музею  Гордійко М.М. Курсанти мали змогу під час факультативного заняття «Крила його голосу дала Буковина», яке провела вчитель українознавства Паліс С.О., ознайомитися з дослідженнями  учнів про життєвий шлях митця, про творчий злет, про всенародну любов,  послухати пісні  Д.Гнатюка у виконанні учнів школи. Так,  Ірина Петрюк  виконала пісню «Рідна мати моя», а Ольга Кравчишина заспівала «Два кольори».  Поспілкувалися з Мінодорою Михайлівною – рідною сестрою Дмитра Михайловича, котра розповіла про те,  яким добрим і талановитим ріс маленький Дмитрик і яка безмежна любов у нього до української пісні, рідної землі, Буковини, України. Постать Дмитра Гнатюка давно стала легендарною. Простий буковинський хлопець із селянської родини став гордістю українського народу, його візитною карткою далеко за межами нашої держави. Сенс життя Дмитро Михайлович бачить  лише в праці. Племінниця Дмитра Михайловича, вчитель музичного мистецтва школи Грушка Н. Н. заспівала пісню « Києве мій». Змістовна екскурсія відбулася у музеї-кімнаті Дмитра Гнатюка. Учні-екскурсоводи Кінел Степан та Кізема Юлія, а  також  учитель музичного мистецтва Грушка Н.Н. розповіли про творчий шлях та найяскравіші епізоди артистичної кар’єри Дмитра Михайловича. Їхні розповіді перепліталися з піснями юних артистів. Шкільний вокальний ансамбль «Вишиванка»  презентував  пісні «Ой, сусідко», «Марічка».